Кольпоскопія

Кольпоскопія – огляд поверхні вагінальної частини шийки матки за допомогою кольпоскопа – бінокуляра, забезпеченого сильним джерелом світла. Його оптична система дозволяє роздивитися слизову оболонку при збільшенні до 30 разів і зафіксувати на знімках кольпоскопічні картини. За допомогою відеокольпоскопії можна виявити захворювання, про які жінка може не знати роками. Перш за все, це дисплазії- захворювання шийки матки, що протікають, як правило, безсимптомно, але призводять до одного з найпоширеніших злоякісних утворень у жінок – раку шийки матки. Ефективна лікарська тактика щодо ерозій та інших фонових процесів шийки матки не може бути визначена без проведення кольпоскопії. Відеокольпоскопія дозволяє лікарю виявити захворювання на початковій стадії, а ще частіше визначити патологію, на тлі якої може сформуватися онкологічне захворювання в майбутньому. Так само відіокольпоскопія дозволяє  пацієнтці спостерігати за змінами, що відбуваються в процесі лікування патологічних станів, за динамікою доброякісних станів, які не потребують оперативних втручань, дозволяє поставити запитання, які її цікавлять. Метод заснований на виявленні відмінностей рельєфу слизової оболонки і виду судин в нормальному і патологічно зміненому епітелії піхвової частини шийки матки.

 

Кольпоскопію необхідно застосовувати при кожному поглибленому гінекологічному обстеженні і проводити поряд зі взяттям мазка по Папаниколау для цитологічного дослідження щорічно: тільки паралельне застосування двох цих методів дає оптимальний результат. Фотознімки при кольпоскопічному дослідженні покращують діагностику – вони необхідні як для пролонгованого спостереження при відхиленнях від норми, так і для спостереження за фоновими процесами в динаміці і для контролю лікування. Біопсія за допомогою кольпоскопа є надійним діагностичним методом (тканину беруть з ектодерми шийки матки на ділянці, що викликала підозру при кольпоскопії).

Кольпоскопию необходимо применять при каждом углубленном гинекологическом обследовании и проводить наряду со взятием мазка по Папаниколау для цитологического исследования ежегодно: только параллельное применение двух этих методов дает оптимальный результат. Фотоснимки при кольпоскопическом исследовании улучшают диагностику – они необходимы как для пролонгированного наблюдения при отклонениях от нормы, так и для наблюдения за фоновыми процессами в динамике и для контроля лечения. Биопсия с помощью кольпоскопа является надежным диагностическим методом (ткань берут из эктодермы шейки матки на участке, вызвавшем подозрение при кольпоскопии).